E-mail: podatelna@valaskabela.sk | Tel.: 046 5458 120 RSS Mapa stránok | Úradná tabuľa | 
Obec Valaská Belá

Medzinárodný deň detí

Miestne kultúrne stredisko Valaská Belá v spolupráci s Obcou Valaská Belá, Občianskym združením Sebedružka Valaská Belá, FS Belanka Valaská Belá, TJ Štart Krištáľ Valaská Belá, DHZ Valaská Belá a PZ Nitrianske Rudno pripavilo v rámci osláv Medzinárodného dňa detí (MDD) podujatie pod názvom "Rozprávkovým lesom". Oslavy sa uskutočnili v nedeľu 6. júna 2010 v areáli futbalového ihriska v Škrípove a v jeho okolí.

Spoločensko-športové nedeľné popoludnie otvorila príhovorom riaditeľka MKS Elena Kopčanová, ktorá prítomných a najmä deti srdečne privítala, popriala im úspechy v súťažiach i dobrú náladu po celý deň. 

Po návrate z rozprávkového lesa boli pripravené pre deti súťaže. Súťažilo sa v rôznych disciplínach, najmenší hádzali loptičkou do vedra, zrážali kolky. Pre tých starších boli pripravené náročnejšie súťaže - skákanie cez švihadlo, skákanie vo vreci, hod granátom do terča, súťaž o najlepšiu speváčku a krúženie obručou.
Pre chlapcov bola pripravená súťaž o najlepšieho strelca v kopaní loptou a futbalový zápas.
Pozvanie na oslavy prijali aj príslušníci Policajného zboru z Nitrianskeho Rudna a členovia Dobrovoľného hasičského zboru z Valaskej Belej. Vozidlá, výstroj a výzbroj potešili najmä chlapcov. Tí si vyskúšali aj hasičské vodné delá.

Pre prítomných bol pripravený chutný guláš, ktorí navarili členovia Poľovníckeho združenia z Valaskej Belej. Po občerstvení si deti zahrali vybíjanú a záverom sa ešte vyšantili v tanečných súťažiach. Najskôr to bol stoličkový tanec a potom tanec s balónom.

Oslava sa vydarila, počasie prialo. Deti sa vyšantili a domov odchádzali spokojné, unavené, s peknými zážitkami na ich veľký deň.

Za poskytnutie vecných a finančných darov ďakujeme týmto sponzorom:

Belanka - Jana Krištofová, Bresman, s.r.o., BaB Stavebniny Anton Blaho, Čirena hora a. s. Valaská Belá, Drogéria - Ján Ivin, HaB Crystal Ján Höfer, JaF s.r.o. Stanislav Gramblička, Obec Valaská Belá, Poľovnícke združenie Valaská Belá, Rozličný tovar - Jarmila Kopčanová, Rozličný tovar - Ing. Renáta Púryová, Tempo - Anton Vrban,

 

HORE