E-mail: podatelna@valaskabela.sk | Tel.: 046 5458 120 RSS Mapa stránok | Úradná tabuľa | 
Obec Valaská Belá

Svätomichalské hodové slávnosti

20171023-DSC_0129

V dňoch od 28. 9. 2017 do 1. 10. 2017 prebiehala v našej farnosti duchovná obnova pod názvom „Budem ti hrať pred tvárou anjelov ...“, ktorú viedol páter Ján Kušnír SVD.

V nedeľu 1. októbra sa oslavy začali krojovaným sprievodom a slávnostnou svätou omšou v rímsko-katolíckom kostole Sv. Michala. Po skončení svätej omše pokračoval hodový program v kultúrnom dome.
V úvode bolo požehnané jedlo a občerstvenie pripravené pre všetkých občanov. Nasledovali príhovory starostu Obce Valaská Belá Ing. Miloša Cúcika, dôstojného pána farára Róberta Stenchláka a predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja Ing. Jaroslava Bašku, ktorý pri tejto príležitosti odovzdal Farskému úradu vo Valaskej Belej dotáciu na hodové slávnosti v hodnote 1 000 eur.

V kultúrnom programe vystúpili folklórne súbory a hudobné skupiny.
FS Belanka z našej obce sa predstavila s programom „Stará dievka“ a FS Nevidzianka z Nevidzian s programom „Lavorovica – pálenie alkoholu“.

Po nich vystúpili hostia programu Ľudová hudba Capkovci zo Skalitého a hudobná skupina Petra Jedrišáka z Turian, ktorí nám zahrali, zaspievali a rozosmiali nás humorným slovom.

Súčasťou nedeľného hodového programu boli tiež ľudový remeselníci: Chránená tkáčska dielňa Hipo Mačov z Valaskej Belej so Cartier Replica Breitling Replicasvojimi ručnými výrobkami, pani Mária Borková z Novák s levanduľovými šitými dekoráciami a hračkami a pani Zuzana Babničová Kytková, ktorá nám predviedla krásnu ručnú prácu - pradenie ovčej vlny na kolovrátku.

link na video RTV Prievidza: http://www.rtvprievidza.sk/home/region/4837-pod-ochranou-sv-michala


Mgr. Denisa Kučerová
oddelenie kultúrnych služieb

HORE