E-mail: podatelna@valaskabela.sk | Tel.: 046 5458 120 RSS Mapa stránok | Úradná tabuľa | 
Obec Valaská Belá

Hodové slávnosti

Akí ľudia ste tu dávno žili?
Málo-veľa vieme o vás.
Poznali ste Otčenáš,
bozkali spadnutý chlieb...

Daj, Bože, aj nám dobrého žitia,
aby niekto aj nám
v spomienkach pobozkal tvár...

 

Hodové slávnosti v sobotu o 15-tej hodine v kine Slovan slávnostne otvorila riaditeľka Miestneho kultúrneho strediska Elena Kopčanová. Po jej uvítaní sa prítomným prihovoril starosta obce Ing. Miloš Cúcik.

O dobrú zábavu sa postarala FS Nevidzianka z Nevidzian a FS Belanka z Valaskej Belej. Po ukončení kultúrneho programu bola pripravená ochutnávka tradičných belianskych dobrôt - belianskej baby a ovčieho syra.

Občania a návštevníci našej obce si mohli prezrieť aj ukážky sklených výrobkov miestneho majstra Petra Dolinaja, ukážky belianskej výšivky, ktoré poskytla Pavlína Grambličková. Tiež sa mohli na vlastné oči presvedčiť aké náročné bolo zavíjanie belianskej šaty. Túto činnosť prítomným predviedla Pavlína Kodajová.

Pre deti bola pripravená trampolína a skákací hrad.

Po ukončení kultúrneho programu sa na futbalovom ihrisku uskutočnil priateľský futbalový zápas starých pánov a vo večerných hodinách bola v kultúrnom dome hodová diskozábava.

V nedeľu pokračovali hodové slávnosti slávnostnou svätou omšou v kostole sv. Michala. Potom sa na futbalovom ihrisku uskutočnili majstrovské futbalové zápasy žiakov, dorastu a mužov.

HORE