E-mail: podatelna@valaskabela.sk | Tel.: 046 5458 120 RSS Mapa stránok | Úradná tabuľa | 
Obec Valaská Belá

Bela Cup guláš - 1. ročník

Belacup guláš

Po súťaži v príprave tradičných bryndzových halušiek, ktorá sa konala dňa 16. júla, sa v sobotu 13. augusta v našej obci uskutočnil aj 1. ročník súťaže vo varení kotlíkového gulášu pod názvom Bela Cup guláš.
Súťaž sa konala, ako aj minulý rok, v areály futbalového ihriska na Škrípove. Tento rok sa súťaže zúčastnilo 19 družstiev.

Súťažiť sa začalo o 12-tej hodine a vzorky na degustáciu boli odovzdané o 16.30 hod. Na prvom mieste sa umiestnilo družstvo "Poľovníci", čím si obhájili aj svoje minuloročné prvenstvo.
Pre účastníkov súťaže ako aj pre všetkých prítomných bol pripravený bohatý program. Predstavil sa pán Vlado Olejka z TV Senzi a z TV Šláger, Mgr. Petra Furková s Lukášom Sobotom, ktorí nám popoludnie spríjemnili zmesou ľudových piesní v modernom podaní. Kultúrny program uzatvorila naša miestna kapela Panter.

Pre deti boli pripravené rôzne atrakcie, na ktorých sa mohli dosýta vyšantiť, ako skákací hrad, a nafukovacia šmýkala. Tradične nechýbali ani členovia DHZ Valaská Belá s ukážkou svojej techniky.

Samozrejmosťou bolo pripravené bohaté občerstvenie v podobe gulášu, držkovej polievky, hranoliek, alko a nealko nápojov. Tento rok sa predával aj popcorn a medovníčky.

Po vyhodnotení súťaže sa začalo žrebovanie tomboly a celý večer bol zakončený tanečnou zábavou, ktorú odohral DJ Judy a DJ Meny.

Veríme, že podujatie sa všetkým páčilo a o rok sa stretneme opäť.

 

Bc. Radka Kohútová
odd. kultúrnych služieb

Priložené fotografie

HORE