TJ Štart Krištáľ Valaská Belá
Obecný úrad....
Ako vybaviť....
Odpadové hospodárstvo....
Slobodný prístup k info....
Sťažnosti, žiadosti a petície....
Majetok obce....
Prenájom majetku....
Menšie obecné služby....
Školy a vzdelávanie....
Zdravotníctvo....
Kultúra....
Šport....
Farský úrad
Pošta
Spoločenské organizácie....
Adresár úradov a inštitúcií
Adresár firiem v obci

Dátum pridania: 04.12.2007        Počet zobrazení: 12520          tlačiť článok

TJ Štart Krištáľ Valaská Belá

TJ Štart Krištáľ Valaská Belá, 972 28  Valaská Belá
IČO:
31914993

Vedenie klubu
Predseda: Peter Kučera - poverený vedením TJ
tel.: 0908 713 730
mail: futbalvalaskabela@gmail.com

Členovia výboru:
Ing. Miloš Cúcik, tel.: 0907 983 881
Milan Čičmanec, tel.: 0905 330 218
Peter Kapko, tel.: 0910 902 914

 


Z historie TJ

Futbalový klub sa začal v našej obci formovať v roku 1932. Jeho prví členovia boli z radov učiteľov, študentov i remeselníkov. Prvú futbalovú loptu zakúpil študent Alexander Krúpa a futbalový klub začal svoju činnosť na trávnatej ploche zápasmi so susednými obcami. V roku 1939 sa začala výstavba ihriska na pozemku, kde sa dnes nachádza futbalový areál.

K prvým športovým úspechom patrí nástup na ihriská mužstiev III. triedy okresu Ilava v roku 1949. V roku 1955 začalo svoju činnosť aj družstvo dorastu. V roku 1960 postúpilo mužstvo mužov do II. triedy okresnej súťaže. Po desaťročiach úspechov mužstvo postúpilo do I. triedy krajskej súťaže banskobystrického kraja, kde sa udržalo päť rokov. V roku 1983 sa im do krajskej súťaže opäť podarilo prebojovať. Našu TJ reprezentovali na ihriskách krajského majstrovstva 8 rokov a po jarnej časti v roku 1991 sa vrátili na ihriská malej ligy prievidzského okresu. Spolu s mužmi nás reprezentovali v krajskej súťaži aj dorastenci. V roku 1998 sa družstvu mužov podarilo postúpiť do 5. ligy, kde pôsobili 3 roky a momentálne účinkujú v I. okresnej triede.
Dorastencom sa v roku 2009 podarilo postúpiť do majstrovstiev oblasti, kde pôsobia doteraz.
V klube ešte pôsobia družstvá staršej prípravky a starších žiakov, a to v okresných súťažiach.

Pôvodný názov oddielu bol "Futbalový klub Valaská Belá". V roku 1951 bol premenovaný na "Sokol JRD Valaská Belá" a v roku 1966 bol premenovaný na súčasný názov "TJ Štart Krištáľ Valaská Belá". V súčasnosti tvoria miestny futbalový oddiel štyri tímy – prípravka, žiaci, dorast a muži. Zúčastňujú sa aj na iných súťažiach a turnajoch. Domáci oddiel organizuje každoročne súťaž Bela Cup, kde medzi sebou súťažia mužstvá z jednotlivých častí obce.

Každý rok sa konal turnaj Inter Cup Bela, ktorého sa zúčastňovali mužstvá z Valaskej Belej, Banskej Belej, Spišskej Belej a mužstvo obce Bela - Dulice.

Tréningy a domáce zápasy sa uskutočňujú na futbalovom ihrisku a v zime aj na multifunkčnom ihrisku s umelou trávou v areáli základnej školy.

Futbalové ihrisko je umiestnené v časti obce Škrípov.


Podpora TJ

Venujte 2% z daní mládeži pre TJ Štart Krištáľ Valaská Belá

Vážení priatelia valasko-belianského futbalu,

obraciame sa na Vás s prosbou o venovanie 2% z daní v prospech futbalového klubu TJ Štart Krištáľ Valaská Belá.

Náš futbalový klub sa aktívne venuje práci s mládežou už veľa rokov. V poslednom období dosahujú naše mládežnícke družstvá pekné výsledky. V klubovej pyramíde máme tri mládežnícke tímy. Družstvo dorastu, žiakov a minuloročnou lastovičkou je aj družstvo prípravky. Futbalovou činnosťou zabezpečujeme rozvoj telesnej aktivity pre deti od 8 rokov až po mládež vo veku 18 rokov. Klub získané financie investuje práve do podpory našej mládeže, keď zabezpečujeme dopravu na zápasy, odmeny pre rozhodcov, občerstvenie pre hráčov, tréningové pômocky, športovú výstroj, prenájom tréningových plôch a ďalších nákladov spojených s fungovaním mládežníckých tímov.

Prácu s mládežou si v našom klube dávame ako za jednu z našich najväčších priorít. Veríme, že výchova mladých ľudí k športu je budúcnosťou pre celý klub a takisto pre obec. Získavanie financií na pokrytie nákladov spojených s činnosťou našich tímov je nesmierne náročné a preto vedenie futbalového klubu hľadá všetky dostupné možnosti získavania prostriedkov na podporu našej mládeže. Z tohto dôvodu máme teda založené občianske združenie Telovýchovná jednota Štart Krištáľ Valaská Belá.
V prípade, že sa rozhodnete podporiť našu mládež formou venovania 2% z dane príjmov, stiahnite si nasledovné dva formuláre, dajte si ich vyplniť vašej mzdovej účtovníčke a doručte ich k nám do konca marca.

 


Naše družstvá

Muži
Tréner:
Michal Furka, st.
Vedúci mužstva: Miroslav Sýkora
Hráči: Pavol Jurenka, Jakub Furka, Tomáš Luchava, Peter Kučera, Jakub Šagát, Juraj Pánis, Roman Dušička, Lukáš Furka, Marián Iskra, Andrej Pišta, Martin Furka, Peter Siekel, Ján Topák, Jozef Slugeň, Jozef Krúpa, Marián Šimka, Jaroslav Sondor, Andrej Halaška, Miroslav Lapšo, Daniel Hrubina, Michal Mokriš, Matej Dušička, Denis Kodaj...

Dorast
Tréner:
Milan Čičmanec
Vedúci mužstva: Peter Kapko
Hráči: Juraj Jurenka, Martin Šedík, Ján Slugeň, Miloš Dolinaj, Martin Guláš, Richard Kapko, Ľubomír Uriča, Daniel Šramko, Adam Belák, Vladimír Vrtík, Miroslav Sýkora, Tomáš Lokaj, Denis Šebo, Michal Podskoč, Peter Repka, Juraj Kopčan, Boris Mazán, David Pastierovič, Andrej Ďurmek, Martin Belák, Michal Žúbor, Tomáš Polák, ...

Žiaci a prípravka
Tréner:
Roman Jurík
Vedúci mužstva: Marek Nemček
Hráči: Dávid Kodaj, Martin Polák, Marek Kocúr, Jozef Šramko, Tibor Podskoč, Jakub Januška, Lukáš Mazánik, Peter Ďurmek, Patrik Korenačka, Juraj Lokaj, Peter Novotka, Marek Hodas, Marek Vrtík, Kristián Krpelan, Dominik Furka, Adrián Bobok, Adam Falkovský, Adam Novotka, Daniel Michal, Juraj Januška, Marek Guláš, Juraj Híreš, Miroslav Grošaft, Dominik Olejka, Dalibor Jurík, Patrik Kňažek, Kristián Môcik, Dušan Sýkora, Marek Trepáč, Martin Trepáč, Alžbeta Kopčanová, Timea Michalová, Sofia Príbelzská...

 


Vyhodnotenie sezóny 2012/2013
Vyhodnotenie sezóny 2011/2012
Vyhodnotenie sezóny 2010/2011

Vyhodnotenie sezóny 2009/2010

Vyhodnotenie sezóny 2008/2009

 

Vyžrebovanie súťaží:

 


Fotogaléria - Tj Štart Krištáľ Valaská Belá

1932 - prví členovia Futbalového klubu Valaská Belá1949 - 195119541958 - 19591958 - 1959družstvo dorastu - 1962družstvo dorastu - 1963 - 1964družstvo dorastu - 1966mužstvo TJ Štart Krištáľ - 1975Prípravka 2010Žiaci 2010Žiaci turnaj PD 2010Žiaci 2010-2011Žiaci 2011Dorast 2010-2011Dorast 2011Muži 2010Muži 2010-2011Areál TJIhrisko TJ

Súvisiace odkazy: Aerobic, Miestna únia malého futbalu, Posilňovňa, Hádzaná, Tenis, Lyžovanie, Úspešní športovci obce, Klub bývalých futbalistov,

Slovensky  Nemecky  Anglicky

Náhodná fotografia
Združenie informatikov samospráv SlovenskaALTAMEDIA - register firiem