Oslavy 78. výročia Slovenského národného povstania

20220829_114549

Tento rok sme si pripomenuli 78. výročie Slovenského národného povstania.

Predvečer osláv SNP bol v našej obci venovaný páleniu vatry. Táto akcia sa uskutočnila vďaka spolupráci Obce Valaská Belá s Miestnou organizáciou Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov, Urbárskym spoločenstvom Valaská Belá a Dobrovoľným hasičským zborom Valaská Belá, ktorý sa postaral o postavenie vatry v časti obce Škrípov.
Pri tejto príležitosti sa konala opekačka s príjemným posedením.

V pondelok 29. augusta 2022 sa konali už tradičné oslavy SNP, a to pri pamätníku SNP na Homôlke, pri pamätníku v centre obce a v časti obce Gápel.
Pietneho aktu pri pamätníku SNP na Homôlke sa zúčastnil starosta obce Ing. Miloš Cúcik, členovia MO SZPB, členovia DHZ Valaská Belá, FS Belanka a občania našej obce. Po privítaní a úvodnom slove sa prítomným prihovoril starosta obce a predseda Miestnej organizácie SZPB pán Július Podskoč.

Po ukončení pietneho aktu na Homôlke sa starosta obce a zástupcovia MO SZPB vo Valaskej Belej presunuli k pamätníku v centre obce a následne k pomníku v časti obce Gápel, kde si položením venca a zapálením sviečok taktiež uctili pamiatku tých, ktorí pre našu budúcnosť v mieri položili svoje životy.

SNP bolo výrazom odporu Slovákov proti fašizmu, a preto by sme naň mali byť hrdí. „Nezabúdajme na Slovenské národné povstanie!"


Bc. Radka Kohútová                                     
odd. kultúrnych služieb

Priložené fotografie
Vytlačené z webovej stránky http://www.valaskabela.sk/
Stránku vytvorilo r65 studio s.r.o., J.Mikulku 7, 963 01, Krupina, www.r65studio.sk / 0908 519 314.
Obsah generuje redakčný systém AdministriX.