Medzinárodný deň detí

Malé dievča

Posledná májová sobota sa niesla v znamení hier, súťaží, radosti a veselého smiechu našich detí. Veď oslava ich sviatku - Medzinárodného dňa detí je už raz taká.
Akcia rozprávkovým lesom, ktorú pre nich pripravilo miestne kultúrne stredisko, ich opäť prilákala. Väčšie, ale i tie menšie deti v doprovode svojich rodičov, preskúmali jeho zákutia a stretli sa s množstvom rozprávkových postavičiek. Už o 13-tej hodine popoludní vyštartovali prví objavitelia. Medzi postavičkami nechýbali Maťko a Kubko, víla Amálka, veselé zelené vodníčky, cigánky, veštkyňa, strašidlá a samozrejme ani Martinko Klingáčik. Všetci mali pre deti pripravené zaujímavé súťaže, vedomostné otázky a prekvapujúce veštenie. Po šťastnom návrate z rozprávkového lesa čakala detí odmena.
Potom si mohli vyskúšať svoje zdatnosti v areáli futbalového ihriska, kde boli pre ne pripravené rôzne hry a súťaže. Najmenších čakal hod loptičkou do vedra a zrážanie kolkov. Pre mladé slečny súťaž modelka, skákanie cez švihadlo a krúženie s obručou. No a na chlapcov čakal už tradične futbalový zápas a kopanie loptou na bránu. Všetky deti boli odmenené sladkými odmenami.
Už tradične sa predviedli mladí hasiči s ukážkou hasičského zásahu.
Deti si mohli tiež vyskúšať hasičské vodné delá, posedieť si v hasičských autách, v sanitke rýchlej záchrannej služby a v policajnom aute.
Veľkou zábavou pre deti býva, keď sa môžu vyšantiť pod spŕškou vody striekajúcej z hasičských vodných diel. Samozrejme, že o túto zábavu neprišli ani tento rok. A pretože maminy poznajú svoje ratolesti veľmi dobre, väčšina z nich už mala nachystané náhradné oblečenie :-) ... jednoducho, opäť bolo veselo!
Pre deti aj pre všetkých účastníkov akcie bol pripravený chutný guláš. Veď po takej námahe bolo treba načerpať nové sily.
Po ukončení súťaží na futbalovom ihrisku boli pre deti prichystané tanečné súťaže. Najskôr to bol stoličkový tanec, potom tanec s balónom a nakoniec metlový tanec. Tancovali všetci. Veľkí, malí i tí najmenší.
V závere podujatia sa uskutočnil zápas vo výbíjanej medzi tínedžermi a organizátormi podujatia. Mladí musia na sebe trošku popracovať, pretože dve prehry, ktoré utŕžili od organizátorov určite nie sú náhoda :-)
Oslava dňa detí sa tento rok mimoriadne vydarila. Deti, spolu s rodičmi, odchádzali domov so spomienkou na pekné zážitky a s prianím o rok si to zopakovať opäť.
K úspechu celého podujatia pomohla spolupráca s Obecným úradom vo Valaskej BElej, členmi FS Belanka, Dobroboľného požiarneho zboru, TJ Štart Krištáľ Valaská Belá, Poľovníckeho združenia, ako aj s členmi Rýchlej záchrannej služby a Policajného zboru. 
Za poskytnutie vecných a finančných darov ďakujeme sponzorom:
Bresman, s.r.o.
B&B, stavebniny, Anton Blaho
Bistro, Jozef Slugeň
Drogéria, Ján Ivin
H&B Crystal, Ján Hofer
J&F, s.r.o., Stanislav Gramblička
Poľovnícke združenie Valaská Belá
Tempo, Anton Vrban
Starosta obce Valaská Belá
Vytlačené z webovej stránky http://www.valaskabela.sk/
Stránku vytvorilo r65 studio s.r.o., J.Mikulku 7, 963 01, Krupina, www.r65studio.sk / 0908 519 314.
Obsah generuje redakčný systém AdministriX.