Deň matiek

Kde je ona, tam je náš domov. Koľko lásky musí skrývať materinské srdce, keď ju vie rozdávať nielen vlastným deťom, ale plným priehrštím ňou vie zahrnúť aj vnúčatá a nezostane necitlivé ani voči širokému okoliu.
Koľko je v ňom sily, keď je schopné odpúšťať, prekonať nevďak a bojovať až po krajné medze sebaobety.

Druhá májová nedeľa patrí práve našim drahým mamičkám a babičkám. Nie je to náhoda, že tento významný deň je zaradený do najkrajšieho mesiaca v roku. Veď májový mesiac, viac ako iný, evokuje mýtus lásky.

Zastavme sa dnes na chvíľu vo víre všedností a neodkladných povinností a chyťme do dlaní matkinu ruku. Láskajme ju tak, ako ona nás kedysi v detstve hladila, milujme ju tak, ako ona nás celý život miluje a svojou bezodnou láskou zahŕňa. Ochraňujme a hlaďme ju v čase jej plnohodnotných rokov života - veď je našim najväčším bohatstvom.

Vďaku a lásku svojim mamičkám dnes, 2. mája 2010, vyjadrili deti z materskej školy, základnej školy a deti z detského folklórneho súboru. O dobrú náladu sa veselými scénkami postarali členovia FS Belanka.

Za všetkých sa matkám, starým matkám a babičkám prihovoril a poďakoval starosta obce Ing. Jozef Mulinka a riaditeľka miestneho kultúrneho strediska Elena Kopčanová.
Vytlačené z webovej stránky http://www.valaskabela.sk/
Stránku vytvorilo r65 studio s.r.o., J.Mikulku 7, 963 01, Krupina, www.r65studio.sk / 0908 519 314.
Obsah generuje redakčný systém AdministriX.