Praktická ukážka rezu ovocných stromov

Dátum pridania: 03.05.2017        Počet zobrazení: 343          tlačiť článok

Praktická ukážka rezu ovocných stromov

V stredu 12. apríla 2017 popoludní sa v našej obci uskutočnila praktická ukážka rezu ovocných stromov.

Predjarný rez ovocných stromov je veľmi dôležitý. V našej obci je mnoho záhradkárov, ktorí pestujú ovocné dreviny. Preto sme sa rozhodli pozvať k nám odborníka z tejto oblasti.

Do našej obce prijal pozvanie dlhoročný ovocinár a člen Okresného výboru Slovenského zväzu záhradkárov pán Miloš Polcer z Opatoviec nad Nitrou. Okrem teoretických základov z oblasti rezu stromov, nám aj prakticky predviedol a naučil nás, ako správne strihať stromy v predjarnom období.

Praktickú ukážku rezu stromov sme zrealizovali v ovocnej záhrade v areáli Základnej školy a v parku v centre obce.Táto ukážka bola veľmi zaujímavá, užitočná a poučná. Veď ako sa hovorí: „Je lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť.“

Týmto sa chceme ešte raz poďakovať pánovi Milošovi Polcerovi za jeho užitočné rady, praktické ukážky a tiež za jeho dlhoročné skúsenosti, o ktoré sa s nami podelil.

 

Mgr. Denisa Kučerová
oddelenie kultúrnych služieb


Fotogaléria - Ukážka rezu ovocných stromov

Ukážka rezu ovocných stromovUkážka rezu ovocných stromovUkážka rezu ovocných stromovUkážka rezu ovocných stromovUkážka rezu ovocných stromovUkážka rezu ovocných stromovUkážka rezu ovocných stromovUkážka rezu ovocných stromovUkážka rezu ovocných stromovUkážka rezu ovocných stromovUkážka rezu ovocných stromovUkážka rezu ovocných stromov

Súvisiace odkazy: Obec, Občan, Podnikateľ, Návštevník, Fotogaléria,

Slovensky  Nemecky  Anglicky

Náhodná fotografia
Okresná súťaž DHZ
Združenie informatikov samospráv SlovenskaALTAMEDIA - register firiem