Medzinárodný deň detí

Dátum pridania: 21.06.2017        Počet zobrazení: 380          tlačiť článok

Medzinárodný deň detí

V sobotu 3. júna 2017 sme v areáli futbalového ihriska v Škrípove oslávili Medzinárodný deň detí. Aj tento rok sme pre naše deti pripravili podujatie pod názvom „MDD - Rozprávkový deň detí 2017.

Sobotný program začal o 10.00 hod. Ani tento rok nechýbali: trampolína, skákací hrad, maľovanie na tvár, cukrová vata, trblietavé tetovanie, héliové balóniky a samozrejme dobrá hudba. Deti prišli potešiť aj obľúbené rozprávkové postavičky Minnie a Mimoň, s ktorými sa radi odfotili.

Ako prví sa deťom so svojim programom predstavili príslušníci polície z Prievidze a ich tri policajné psi. Na ihrisku nám predviedli tri ukážky: poslušnosť policajného psa, vyhľadanie výbušniny a chytenie páchateľa.
Pozvanie prijali aj príslušníci polície z Nitrianskeho Rudna. Deti si mohli nasadnúť do policajného auta, pozreli si zbrane a výstroj a zastrieľali si so slepými nábojmi.

Naše podujatie navštívili aj skutoční záchranári zo záchrannej služby FALCK z Novák. Deťom ukázali interiér sanitky rýchlej zdravotnej pomoci, naučili ich ako podať prvú pomoc, odmerali krvný tlak, glukózu. Taktiež poskytli veľa užitočných rád a to nielen deťom, ale aj dospelým.

Nechýbali ani naši hasiči a ich autá, ktoré si deti taktiež zvedavo poprezerali a vyskúšali si aj hasičské striekačky. Poľovníci zas naučili deti ako správne mieriť na terč.

Cesta Rozprávkovým lesom začala o 12.00 hod. Na deti čakalo osem stanovísk, sedem pekných a známych rozprávok, ktoré si pripravili žiaci z divadelného krúžku „Kukučka“ zo základnej školy.
Jedno stanovisko už tradične patrilo hasičom, ich domčeku a striekačke s vodou.

Po absolvovaní všetkých stanovísk dostalo každé dieťa ako odmenu sladký balíček, hotdog a nápoj.

Tento rok nám počasie prialo. Veríme, že sa všetkým páčilo a že si deti odniesli iba pekné zážitky.

Touto cestou sa chceme veľmi pekne poďakovať všetkým sponzorom podujatia a spoluorganizátorom podujatia. Aj vďaka nim zažili naše deti aj tento rok rozprávkový deň plný sladkostí, darčekov, výhier a hlavne nových vedomostí a nezabudnuteľných zážitkov.

Sponzori podujatia:
•    Andrea Bystrická, Valaská Belá
•    COOP Jednota, Valaská Belá
•    Drogéria Ján Ivin, Valaská Belá
•    Ing. Renáta Púryová - R+Z, Valaská Belá
•    Poľovnícke združenie Valaská Belá
•    Urbárske spoločenstvo vo Valaskej Belej

Spoluorganizátori podujatia:
•    Hasiči z Dobrovoľného hasičského zboru Valaská Belá
•    Záchranári zo záchrannej zdravotnej služby FALCK Nováky
•    Policajti a psovodi z OR PZ Prievidza
•    Policajti z OO PZ Nitrianske Rudno
•    Poľovníci z Poľovníckeho združenia Valaská Belá
•    Žiaci z divadelného krúžku „Kukučka“ zo ZŠ s MŠ Valaská Belá
•    TJ Štart Krištáľ Valaská Belá

Mgr. Denisa Kučerová
oddelenie kultúrnych služieb


Fotogaléria - Medzinárodný deň detí

MDD - Rozprávkový deň detíMDD - Rozprávkový deň detíMDD - Rozprávkový deň detíMDD - Rozprávkový deň detíMDD - Rozprávkový deň detíMDD - Rozprávkový deň detíMDD - Rozprávkový deň detíMDD - Rozprávkový deň detíMDD - Rozprávkový deň detíMDD - Rozprávkový deň detíMDD - Rozprávkový deň detíMDD - Rozprávkový deň detíMDD - Rozprávkový deň detíMDD - Rozprávkový deň detíMDD - Rozprávkový deň detíMDD - Rozprávkový deň detíMDD - Rozprávkový deň detíMDD - Rozprávkový deň detíMDD - Rozprávkový deň detíMDD - Rozprávkový deň detíMDD - Rozprávkový deň detíMDD - Rozprávkový deň detíMDD - Rozprávkový deň detíMDD - Rozprávkový deň detíMDD - Rozprávkový deň detíMDD - Rozprávkový deň detíMDD - Rozprávkový deň detíMDD - Rozprávkový deň detíMDD - Rozprávkový deň detíMDD - Rozprávkový deň detíMDD - Rozprávkový deň detíMDD - Rozprávkový deň detíMDD - Rozprávkový deň detíMDD - Rozprávkový deň detíMDD - Rozprávkový deň detí

Súvisiace odkazy: Obec, Občan, Podnikateľ, Návštevník, Fotogaléria,

Slovensky  Nemecky  Anglicky

Náhodná fotografia
Belianske fašiangy 2012
Združenie informatikov samospráv SlovenskaALTAMEDIA - register firiem