Vítanie detí do života

Dátum pridania: 25.09.2012        Počet zobrazení: 2389          tlačiť článok

Vítanie detí do života

V piatok 21. septembra 2012 sa v obradnej miestnosti Obecného úradu vo Valaskej Belej konalo slávnostné uvítanie do života našich najmenších spoluobčanov.

"Z rannej rosy spektra farieb, z vône krehkých ruží,
prišlo na svet niečo krásne, po čom človek túžil.
Vitaj teda medzi nami, utešené dieťa,
nech na Teba iba dobré sudby žitia letia,
nech Ti Pán Boh požehnáva všetky žitia kroky
a buď šťastné v svete krásnom mnohé dlhé roky."

Každé prichádzajúce dieťa je novým ohnivkom na reťazi života. Ním prekonávame svoju konečnosť, v ňom nachádzame zmysel a pokračovanie našej vlastnej cesty. Predovšetkým - prvé dieťa dramaticky mení život oboch rodičov. Odteraz žijete dva životy. Život vášho dieťaťa a až potom svoj vlastný.

Je veľmi dôležité, aby sa dieťa už od ranného detstva naučilo kráčať v živote tým správnym spôsobom. Tie prvé krôčiky sú neisté. Rodič musí svoje dieťa držať za rúčku, musí mu pomôcť. Jeho úlohou je naučiť ho chodiť tak, aby v ten deň, keď sa rodičovskej ruky pustí, našlo pre seba tú správnu cestu.

Úloha rodiča je poslanie. Je to asi tá najdôležitejšia, najzodpovednejšia vec v živote. No zároveň je to povinnosť, ktorej plnenie prinesie to najväčšie šťastie.

V úvode slávnosti zaznela báseň a pieseň v podaní členov ZPOZ-u a po privítaní rodičov a detí, sa prítomným prihovoril starosta obce Ing. Miloš Cúcik. Slávnosť spríjemnili svojim vystúpením detí z Materskej školy vo Valaskej Belej.

Pri tejto príležitosti "vítania detí do života" bol urobený aj slávnostný zápis do pamätnej knihy zboru pre občianske záležitosti našej obce, ktorú rodičia postupne podpísali. Zároveň si rodičia z rúk pána starostu prevzali upomienkové darčeky pre svoje ratolesti a želaním pevného zdravia a radosti z detičiek pán starosta slávnosť ukončil.

Slávnostného uvítania do života sa zúčastnili:

  • Alexandra a Stanislav Kotuloví so synom Martinom
  • Erika Dančová so synom Danielom
  • Stanislava a Kamil Furkoví so synom Dávidom
  • Dajana Beláková s dcérou Melániou

Fotogaléria - Vítanie detí do života

Vítanie detí do životaVítanie detí do životaVítanie detí do životaVítanie detí do životaVítanie detí do životaVítanie detí do životaVítanie detí do životaVítanie detí do životaVítanie detí do životaVítanie detí do životaVítanie detí do životaVítanie detí do životaVítanie detí do životaVítanie detí do životaVítanie detí do životaVítanie detí do životaVítanie detí do životaVítanie detí do životaVítanie detí do životaVítanie detí do životaVítanie detí do životaVítanie detí do životaVítanie detí do životaVítanie detí do života

Súvisiace odkazy: Obec, Občan, Podnikateľ, Návštevník, Fotogaléria,

Slovensky  Nemecky  Anglicky

Náhodná fotografia
Združenie informatikov samospráv SlovenskaALTAMEDIA - register firiem