Prijatie účastníkov odboja

Dátum pridania: 03.05.2010        Počet zobrazení: 2116          tlačiť článok

Prijatie účastníkov odboja

Vo štvrtok 15. apríla 2010 sa v obradnej mietnosti obecného úradu uskutočnil slávnostný obrad prijatia účastníkov odboja.

V tomto roku si pripomíname už 65. výročie oslobodenia našej obce a 66. výročie Slovenského národného povstania, ktoré tvorí vrcholnú etapu národnooslobodzovacieho hnutia slovenského národa.

Pripomenutie si týchto udalostí je okamihom, keď sa priamym ešte žijúcim účastníkom obnovia spomienky na strastiplné dni prežité v slovenských horách pod Ďumbierom, Chabencom, či pri Strečne, ale i v horách Strážovských vrchov, kde prebiehali partizánske boje.
Spomienky na prebdené noci v zemliankach, pri partizánskych vatrách, keď museli čeliť presile nepriateľa, jeho lepšej výzbroji, ale s pevným predsavzatím konečného víťazstva nad fašistickým nepriateľom.

Tohto protifašistického vystúpenia sa zúčastnili aj desiatky občanov našej obce. Niektorí padli v boji a zostali iba v našich spomienkach a v srdciach svojich najbližších. Mnohí so svojimi ujmami na zdraví, či zraneniami prežili celý svoj život.

Na slávnostný obrad boli pozvaní:
Ignác Ďurček
Pavol Drienik
Mária Fajerová
Pavlína Falátová
Pavlína Golejová
Jozefa Hlinková
Júlia Kupková
Karolína Kapušová
Margita Môciková
Júlia Mokrišová
Mária Sieklová
Štefánia Senková
Štefánia Senková
Štefánia Stráňovská
Blažej Stráňovský


Fotogaléria - Prijatie účastníkov odboja


Súvisiace odkazy: Obec, Občan, Podnikateľ, Návštevník, Fotogaléria,

Slovensky  Nemecky  Anglicky

Náhodná fotografia
Združenie informatikov samospráv SlovenskaALTAMEDIA - register firiem