Mesiac úcty k starším

Dátum pridania: 09.11.2011        Počet zobrazení: 2595          tlačiť článok

Mesiac úcty k starším

Každoročne, keď príroda naberá krásu jesene, prejavujeme pozornosť a úctu tým skôr narodeným, ktorých vlasy sú postriebrené šedinami a konanie obohatené veľkými životnými múdrosťami.

Vaša tvár je ako priehľadné zrkadlo.
Roky ťažkej práce Vám zanechali stopy.
Vraj - vrásky. Toto jediné slovko má
vystihnúť cestičky na Vašej tvári.

Nevládzete? Nevadí. Máte na to právo,
oddychujte. A dovoľte iným, aby Vám
láskou mohli vrátiť to, čo sú Vám dlžní.

Za každou vráskou staršieho človeka je skrytá nejaká životná skúsenosť, nejaká životná radosť, nejaký životný bôľ. A keďže i slovo dokáže príjemne pohladiť, Miestne kultúrne stredisko v spolupráci s Obecným úradom vo Valaskej Belej vyslovili poďakovanie za celoživotnú prácu našim starším občanom dňa 3. novembra 2011.
Súčasťou posedenia bola aj zdravotná prednáška MUDr. Kajetána Pinďáka, na ktorej si mohli dať starší občania skontrolovať krvný tlak.
O príjemnú atmosféru sa postarali svojím vystúpením deti z detského folklórneho súboru, žiaci zo Základnej umeleckej školy v Ilave a folklórna skupina Belanka. Pre prítomných bolo pripravené chutné občerstvenie.

Našim starším spoluobčanom z celého srdca prajeme, aby ich počas jesene života sprevádzalo len zdravie, pohoda, teplé ľudské slovo, láskavý pohľad či pohladenie.


Fotogaléria - Mesiac úcty k starším


Súvisiace odkazy: Obec, Občan, Podnikateľ, Návštevník, Fotogaléria,

Slovensky  Nemecky  Anglicky

Náhodná fotografia
Združenie informatikov samospráv SlovenskaALTAMEDIA - register firiem