Posledná rozlúčka s pani Pavlínou Hullovou

Dátum pridania: 17.04.2008        Počet zobrazení: 2281          tlačiť článok

Posledná rozlúčka s pani Pavlínou Hullovou

V stredu 16. apríla sme sa rozlúčili s našou občiankou, bývalou učiteľkou a dlhoročnou členkou Zboru pre občianske záležitosti obce Valaská Belá - Pavlínou Hullovou, rod. Habudovou, naposledy bytom vo Valaskej Belej č. 333, vo veku 82 rokov.
Za obec a všetkých jej občanov vyjadril vo svojom príhovore zosnulej úctu a poďakovanie starosta obce Ing. Jozef Mulinka.
Každý, kto poznal pani Pavlínu Hullovú, bude na ňu spomínať vždy s úctou ako na človeka, ktorý vedel, prečo žije, ktorý si obetavo plnil svoje pracovné povinnosti, ktorý bol oporou pre svojich blízkych a priateľov.
Nežila len pre seba. Žila pre tých, ktorí ju obklopovali. Jej život bol naplnený obetavou prácou nielen v škole, ale i vo verejnom živote obce. Zmysluplné a nezabudnuteľné boli chvíle strávené spoločne s ostatnými učiteľmi a spoluobčanmi pri tvorení a prezentácií divadelných predstavení. Účinkovala a neskôr režírovala najrôznejšie divadelné predstavenia, najmä z našej slovenskej klasiky.
Nemôžeme zabudnúť ani na jej účinkovanie v Zbore pre občianske záležitosti. Prihovárala sa svojimi básňami spoluobčanom od kolísky až po hrob. Vždy vedela svojim osobnostným prístupom obohatiť tieto slávnosti.
Ako sa na jar obrodzuje zem, osiata ušľachtilým zrnom z rúk múdreho hospodára, tak bude večne znieť bohatou úrodou dielo tých, ktorým pani Hullová vzorným reprezentantom. V nás, v našich deťoch, v budúcich generáciách. Najkrajšie vysvedčenie si napísala sama, celým svojim životom. Plným právom sa na ňu vzťahujú slová českej spisovateľky Boženy Němcovej: "dotĺklo srdce, ktoré žilo pre blaho svojich blížnych ako pre svoje vlastné."

Česť jej pamiatke!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Súvisiace odkazy: Obec, Občan, Podnikateľ, Návštevník, Fotogaléria,

Slovensky  Nemecky  Anglicky

Náhodná fotografia
Medzinárodný beh na Veľkú Raču
Združenie informatikov samospráv SlovenskaALTAMEDIA - register firiem