Hodové slávnosti

Dátum pridania: 09.10.2014        Počet zobrazení: 1505          tlačiť článok

Hodové slávnosti

Každoročne sa v našej obci konajú hodové slávnosti v mesiaci september na Michala, ktorý je patrónom našej farnosti. Tento rok Obec Valaská Belá a Miestne kultúrne stredisko pripravili hodové slávnosti v dňoch 27. a 28. septembra 2014.

V sobotu 27. septembra sa hodový program sústreďoval v areáli futbalového ihriska v Škrípove. Obyvatelia obce a rovnako aj ostatní hostia si mohli pochutnať na zabíjačkových špecialitách: na klobáskach, jaterniciach a zabíjačkovej kapuste.
Náladu im spríjemňovali svojimi piesňami členovia miestnej hudobnej skupiny Panters.

Deti sa vyšantili v areáli ihriska, dospelí a tiež všetci fanúšikovia futbalu si pozreli futbalový zápas starších pánov Valaská Belá – Dolná Poruba, ktorí sa skončil víťazne pre hostí 0:1.

Sobotný program sa večer presunul do kultúrneho domu, kde sa konala tradičná hodová zábava.

Program hodových slávnosti pokračoval v nedeľu 28. septembra 2014. Sviatočné hodové dopoludnie sa začalo o 10:00 hod. slávnostným krojovaným sprievodom do kostola, ktorého sa zúčastnili členovia FS Belanka a všetci občania hrdí na beliansky kroj, ktorí si ho v tento deň obliekli.
Slávnostná svätá omša sa začala o 10:30 v Kostole sv. Michala Archanjela, ktorému je náš kostol zasvätený. Omšu celebroval kňaz farnosti vdp. Róbert Stenchlák. Vo svojej kázni zdôraznil patróna nášho kostola sv. Michala Archanjela a tiež význam jeho mena: „Kto je ako Boh?“

Nedeľný program pokračoval vystúpeniami v kine Slovan. Členovia FS Belanka zaspievali známe ľudové piesne „Keď si ja zaspievam, Paste sa mi paste, Žalo dievča, žalo trávu, Sadaj slnko sadaj...“ a zahrali scénku „Voľba richtára“.

Po vystúpení nasledoval koncert známeho speváka Ľudovíta Kašubu, ktorého ľudia poznajú zo známej televíznej stanice Šláger.

V závere programu boli všetci pozvaní na ochutnávku tradičných belianskych špecialít do kultúrneho domu. Pochutiť si mohli na belianskej krúpovo-zemiakovej babe, huspenine, makových závinoch a oškvarkových pagáčoch.

V kine Slovan si mohli návštevníci pozrieť výstavu valasko-belianskej výšivky a jesennú výstavu plodov zo záhrad našich občanov. Pre deti bol v areáli prichystaný skákací hrad a trampolína.


Denisa Vašková
MKS Valaská Belá


Fotogaléria - Hodové slávnosti

Hodové slávnostiHodové slávnostiHodové slávnostiHodové slávnostiHodové slávnostiHodové slávnostiHodové slávnostiHodové slávnostiHodové slávnostiHodové slávnostiHodové slávnostiHodové slávnostiHodové slávnostiHodové slávnostiHodové slávnostiHodové slávnostiHodové slávnostiHodové slávnostiHodové slávnostiHodové slávnostiHodové slávnosti

Súvisiace odkazy: Obec, Občan, Podnikateľ, Návštevník, Fotogaléria,

Slovensky  Nemecky  Anglicky

Náhodná fotografia
Združenie informatikov samospráv SlovenskaALTAMEDIA - register firiem